środa, 19 marca 2014

Regał na butelki

Witajcie:)

Prace nad spiżarką trwają, a że teraz już robimy wszystko sami, to trochę nam przy tym schodzi. Nie mniej jednak, dziś krótko o naszym małym pomyśle.
Wyposażając spiżarnię w regały wiedzieliśmy, że musi się w niej znaleźć coś na butelki. Nie jesteśmy koneserami win, ani specjalnymi zbieraczami alkoholi, ale jakoś tak zawsze coś tam się od kogoś dostanie lub kupi i tak butelek zawsze trochę jest. Dlatego też doszliśmy do wniosku, że trzeba je jakoś sensownie przechowywać zamiast trzymać na kupie w kartonie. A ponieważ bardzo prosty pomysł na butelkowy regał znalazłam przeglądając sieć wzięliśmy się ochoczo do pracy. Zakupiliśmy regał z serii GORM w Ikei o głębokości 35 cm (cała reszta spiżarki też będzie wyposażona w regały z tej serii, ale głębsze) i do tego dokupiliśmy kątówki 20x20 mm. Kątówki Ł pociął na 35 cm kawałki i poprzybijał do półek tworząc tym samym przegródki na butelki. I tak oto, bardzo prostym sposobem powstał taki regał:


(Chciałam też zrobić zdjęcie z zawartością, ale aparat odmówił mi posłuszeństwa.) Musimy dokupić jeszcze kilka półek, żeby zapełnić całość, ale okazało się, że Ikea właśnie przestała je produkować i w żadnej Ikei w całej Polsce nie ma już tych półek do kupienia osobno(!?). Nie wiem jak z tego wybrniemy, ale coś się wymyśli :)
 

6 komentarzy:

 1. Na pewno coś wymyślićie :) Trzymam kciuki :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś musimy, bo wszystkie półki już zapełnione :)

   Usuń
 2. Mi też się marzy taki regał, tylko miejsca na niego brak :(
  Zapraszam Cię do zabawy: http://anzulkahome.blogspot.com/2014/03/kolejne-wyroznienia-liebster-blog.html
  Będzie mi miło jeśli się przyłączysz :)
  Pozdrawiam
  Ania

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny pomysł z tym regałem.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję! Ogromnie cieszy mnie każde Wasze słowo :)